پیام تبریک سرپرست موسسه ورزش و تفریحات سالم کیش/به مناسبت دهم اردیبهشت ماه، روز ملی خلیج فارس

چهارشنبه 10 اردیبهشت 1399
خلیج فارس می تواند به عنوان سفیر رویدادهای ورزشی منطقه و حتی جهان را به نمایش بگذارد.

به گزارش روابط عمومی موسسه ورزش و تفریحات سالم کیش، دکتر امیری خراسانی طی پیامی روز ملی خلیج فارس را تبریک گفت. وی با تبریک این روز به جامعه ورزش و بالاخص خانواده ورزشهای دریایی جزیره کیش بیان داشت: خلیج فارس به عنوان بزرگترین و مهم ترین مرکز ارتباطی از دیرباز مورد توجه جهانیان قرار داشته است و جزیره کیش که به عنوان مروارید از آن نام برده می شود طی سالیان متمادی مورد توجه قرار گرفته و دریانوردان این بلاد با کشتی های بادبانی سلاطین دریاها و اقیانوس ها بوده اند و از راه صید مروارید به بازرگانی و تجارت می پرداختند و به نوعی بنیان گذار ورزش های دریایی در این منطقه بوده اند.

جزیره کیش با گذشته پر شکوه تاریخی خود، موقعیت جغرافیایی و شرایط اقلیمی می تواند به عنوان مهم ترین سفیر، نام بزرگ خلیج فارس را در رویدادهای ورزشی منطقه و حتی جهان به نمایش بگذارد. استفاده از ظرفیت های بی بدیل تفریحات دریایی و استفاده از این موهبت الهی در زمینه ایجاد رونق اقتصادی در جذب گردشگر ورزشی و تفریحی با نگاه مثبت دکتر غلامحسین مظفری رئیس هیأت مدیره و مدیر عامل سازمان منطقه آزاد کیش نسبت به برگزاری رویدادهای ورزشی منطقه آغاز شده و انشالله با همکاری هیأت های ورزشی دریایی به ویژه هیأت قایقرانی جزیره کیش و بخش خصوصی به شکل تخصصی تر به توسعه ورزشهای دریایی بپردازیم و علاوه بر میزبانی رویدادهای ملی و بین المللی سیلینگ( بادبانی) و کایت بردینگ به اعزام ورزشکاران این رشته ها به مسابقات جهانی و نیز میزبانی این رقابتها اقدام نماییم.

برنامه های روز ملی خلیج فارس که همه ساله در این منطقه برگزار می گردید همانند شنای 17 کیلومتری ورزشکاران این منطقه بین بندر آفتاب تا کیش امسال نیز در دستور کار قرار داشت اما به دلیل شرایط کنونی برگزاری آن میسر نشد.

انشالله پس از شکست این بیماری و عادی شدن رویدادهای ورزشی، برنامه های جامعی که پیش بینی شده در طول سال اجرا خواهد شد.

 

 

آلبوم ها

درباره موسسه ورزش

موسسه ورزش و تفریحات سالم منطقه آزاد کیش با هدف تاسیس، توسعه و تجهیز و نگهداری اماکن ورزشی به منظور استفاده کیشوندان و مسافران و همچنین فراهم نمودن امکانات ورزشی جهت اردوهای تیم های خارجی، ملی و باشگاهی تاسیس گردیده است.

تماس با ما

جزیره کیش ، میدان المپیک ، مجموعه ورزشی المپیک کیش ، ساختمان اداری

44424526 076
44422511 076