تبدیل جزیره کیش به پایگاه بین المللی ورزش ایران

چهارشنبه 2 تیر 1400

معاون فرهنگی و توسعه همگانی وزارت ورزش و جوانان/
جزیره کیش می تواند به پایگاه بین المللی ورزش ایران تبدیل شود 

عزیزاله فرضی پور مدیرعامل مؤسسه ورزش و تفریحات سالم کیش با دکتر احمدی معاون فرهنگی و توسعه همگانی وزارت ورزش و جوانان دیدار و گفتگو کرد.  
 
به گزارش  روابط عمومی موسسه ورزش و تفریحات سالم کیش ،به نقل از اقتصاد کیش در این دیدار دکتر احمدی با توجه به ظرفیت های فوق العاده و منحصر بفرد جزیره کیش در ورزش، عدم بهره گیری درست و مطلوب از آن را به نوعی کفران نعمت عنوان کرد و افزود: جزیره کیش به علت موقعیت خاص جغرافیایی و  طبیعی ، هم چنین برخوردار بودن از زیرساخت های بسیار خوب در حوزه ورزش و امکانات شهری از ویژگی های برجسته ای برخوردار است و باید با تدارک و برنامه ریزی لازم از این ظرفیت ها در جهت کمک به ورزش کشور بهره برد.
دکتر احمدی گفت: جزیره کیش با توجه به امکانات و زیرساخت های خوبی که دارد می تواند محل مراودات بین المللی ورزش ایران باشد . چه از لحاظ پذیرش تیم های خارجی برای برگزاری تمرینات و اردوهای آماده سازی خود ، چه در خصوص میزبانی از مسابقات بین المللی منطقه ای می تواند بسیار مؤثر باشد.
معاون فرهنگی وزارت ورزش و جوانان هم چنین با برشمردن ویژگی های منحصر بفرد جزیره کیش درحوزه دریا، توسعه و گسترش ورزش های آبی و دریایی و تقویت توریسم ورزشی را از دیگر مزایا و ویژگی های جزیره کیش برشمرد و افزود: با برنامه ریزی لازم می توان جزیره کیش را به پایگاه ورزش های دریایی نه تنها در سطح کشور که در سطح بین الملل  و با حضور کشورهای خارجی تبدیل کرد.
دکتر احمدی با اشاره به دیدارهای خود با  برخی سفرای کشورهای منطقه ، از اظهار تمایل آنها به برگزاری اردوهای تدارکاتی  کشورشان در جزیره کیش اشاره کرد و افزود : با توجه به شرایط و امکانات جزیره کیش و توان فنی و تخصصی که در بسیاری از رشته های ورزشی در کشور وجود دارد  ، تلفیق این دو می تواند جزیره کیش را به مرکز مهمی در ورزش منطقه و قاره تبدیل کند 
وی همچنین افزود: ورزش کیش بایستی مراودات  و تعامل با فدراسیون های ورزشی  کشور را در دستور کار خود قرار دهد و از این طریق میزبانی بسیاری از مسابقاتی که با حضور کشورهای خارجی برگزار می شود را می‌توان به جزیره کیش سپرد که با توجه به امکانات خوب کیش  قطعا این مسابقات با کمترین مشکلات و با بهترین کیفیت برگزار خواهد شد .
دکتر احمدی  افزود: ورزش کیش می تواند با شناسایی و تمرکز بر روی چند رشته ورزشی ویژه روی آنها سرمایه گذاری کند و با استفاده از ظرفیت های فدراسیون های مربوطه در جهت تبدیل جزیره کیش به مرکز مهم این رشته های ورزشی اقدام نماید.
دکتر احمدی افزود: آنچه مسلم است در حال حاضر علیرغم همه فعالیت ها و تلاش هایی که در ورزش کیش صورت گرفته است، بنظر میرسد ظرفیت های مغفول مانده زیادی است که باید روی آن ها کار شود و از این ظرفیت ها برای کمک به ورزش کشور استفاده شود.
معاون فرهنگی وزارت ورزش و جوانان افزود : ورزش  کیش علاوه بر اینکه می تواند بدرستی در خدمت ورزش کشور، ملی پوشان و تدارکات تیم های اعزامی به مسابقات بین المللی باشد از توجه به ورزش داخلی و منطقه خود نیز نباید غافل باشد و با توجه به امکانات و شرایط خوبی که در اختیار دارد باید این منطقه محل پرورش و تربیت استعدادهای جوانان منطقه جنوب برای معرفی به تیم های ملی کشور در رشته های مختلف باشد.
در این نشست هم چنین عزیزاله فرضی پور مدیرعامل مؤسسه ورزش و تفریحات کیش با بیان و تشریح امکانات خوب ورزشی  ، اقامتی و زیر ساخت های شهری کیش آمادگی مؤسسه ورزش و تفریحات سالم کیش را برای توسعه همکاری و تعامل با فدراسیون های ورزشی کشور و بهره گیری از ظرفیت های ملی آنها برای کمک به ورزش کشور و ارتقاء ورزش منطقه اعلام نمود . فرضی  پور افزود: خوشبختانه با شرایط ویژه‌ای که منطقه آزاد کیش از جمله عدم نیاز به صدور ویزا برای ورود ورزشکاران  خارجی دارد می توانیم میزبان بسیاری از رویدادهای ورزشی بین المللی باشیم که در این راه نیاز به همکاری فدراسیون های ورزشی و  وزارت ورزش و جوانان داریم.
مدیرعامل مؤسسه ورزش و تفریحات سالم کیش افزود: خوشبختانه سازمان منطقه آزاد کیش رویکرد بسیار خوبی نسبت به توسعه و گسترش ورزش دارد و این مؤسسه بعنوان بازوی اجرایی سازمان منطقه آزاد کیش در امور ورزشی آمادگی هر نوع همکاری را با فدراسیون های ورزشی کشور  را دارد.
فرضی پور افزود: خوشبختانه به جهت تعامل  و مراودات خوب ورزش کیش با فدراسیون های ورزشی کشور طی چند سال گذشته  علاوه بر برگزاری مسابقات مهم کشوری و بین المللی در کیش ، شاهد حضور و موفقیت های بسیار خوب ورزشکاران کشور در سطح کشور و حتی در مسابقات بین المللی بوده ایم و در حال حاضر در چندین رشته ورزشی جوانان ورزشکار کیش چهره های شاخص تیم ملی می‌باشند که امیدواریم با توسعه و گسترش این تعاملات علاوه بر بهره برداری و استفاده ای که تیم های ملی کشور از امکانات ورزشی کیش خواهند داشت، ورزشکاران کیش هم بتوانند در جهت رشد و ارتقاء خود از این فرصت استفاده کنند.

درباره موسسه ورزش

موسسه ورزش و تفریحات سالم منطقه آزاد کیش با هدف تاسیس، توسعه و تجهیز و نگهداری اماکن ورزشی به منظور استفاده کیشوندان و مسافران و همچنین فراهم نمودن امکانات ورزشی جهت اردوهای تیم های خارجی، ملی و باشگاهی تاسیس گردیده است.

تماس با ما

جزیره کیش ، میدان المپیک ، مجموعه ورزشی المپیک کیش ، ساختمان اداری

44424526 076
44422511 076