برگزاری مسابقات حرفه‌ای دوچرخه‌سواری در کیش

سه شنبه 18 آبان 1400

رییس سازمان لیگ دوچرخه‌سواری ایران سطح امتیاز مسابقات دوچرخه‌سواری کیش را مطابق مسابقات کلاس یک کشور عنوان کرد و گفت: نفرات برتر مسابقات برای حضور در اردوی تیم‌ملی به‌منظور اعزام به رقابت‌های بازی‌های آسیایی۲۰۲۲ چین دعوت خواهند شد.
به گزارش روابط‌عمومی مرکز ورزش و تفریحات سالم کیش و به نقل از روابط عمومی و امور بین‌الملل سازمان منطقه آزاد کیش، رییس سازمان لیگ دوچرخه‌سواری ایران برگزاری مسابقات دوچرخه‌سواری روز کیش را در دو بخش عنوان، و تشریح کرد: بخش اول شامل "مرحله دوم و پایانی لیگ جوانان باشگاه‌های کشور در بخش جاده" می‌باشد که مرحله‌ی اول آن، ماه گذشته در شهر جلفا منطقه‌ی آزاد ارس برگزار شده است .

محمود وفایی ادامه داد: تعداد ۱۳ تیم در مسابقات لیگ جوانان باشگاه‌های کشور شرکت کرده بودند که در مرحله‌ی پایانی جزیره کیش، ۸ تیم جوانان که مجموعا ۴۰ورزشکار هستند در مسابقات حضور دارند.

وی بخش‌های مسابقه را "تایم‌تریل انفرادی" و "استقامت جاده" عنوان کرد و افزود: در تایم‌تریل، هر تیم سه‌نفر شرکت‌کننده و مجموعا ۲۴ ورزشکار شرکت کردند که رقابت آن امروز هجدهم برگزار شد.

وفایی ادامه داد: مسابقات استقامت که فردا نوزدهم آبان برگزار خواهد شد، با مسابقات "جایزه‌بزرگ میکامال" تلفیق شده و پیش‌بینی می‌شود میزبان حدود ۱۲۰ دوچرخه‌سوار باشد و تمام ملی‌پوشان دوچرخه‌سوار اعم از جوانان، بزرگسالان و پیشکسوتان در آن حضور دارند.

وفایی درخصوص نحوه‌ی انتخاب برندگان و اهدای جوایز، این سطح امتیاز را مطابق مسابقات کلاس یک کشور عنوان و تصریح کرد: این رقابت‌ها امتیاز خوبی برای شرکت‌کنندگان و رنکینگ انفرادی آنان خواهد داشت و نفرات برتر مسابقات برای حضور در اردوی تیم‌ملی به‌منظور اعزام به رقابت‌های بازی‌های آسیایی۲۰۲۲ چین دعوت خواهند شد.

وی با بیان این مطلب که اسامی نفرات منتخب، بعد از مسابقات در سایت فدراسیون درج می‌شود، تصریح کرد: اردوی تیم‌ملی در دو مرحله و در جزایر "کیش" و "قشم" برگزار خواهد شد.

درباره موسسه ورزش

موسسه ورزش و تفریحات سالم منطقه آزاد کیش با هدف تاسیس، توسعه و تجهیز و نگهداری اماکن ورزشی به منظور استفاده کیشوندان و مسافران و همچنین فراهم نمودن امکانات ورزشی جهت اردوهای تیم های خارجی، ملی و باشگاهی تاسیس گردیده است.

تماس با ما

جزیره کیش ، میدان المپیک ، مجموعه ورزشی المپیک کیش ، ساختمان اداری

44424526 076
44422511 076