برگزاری جام جهانی قطر فرصتی طلایی برای جزیره کیش

شنبه 19 تیر 1400

مدیرعامل منطقه آزاد کیش  فرصت برگزاری جام جهانی قطر را فرصتی طلایی برای جزیره کیش دانست

جزیره کیش با توجه به زیرساخت‌های خوب گردشگری هم‌چون سیستم حمل و نقل شهری و فرودگاهی عالی، هتل‌های متعدد، زمین‌های ورزشی و به‌ویژه عدم نیاز به اخذ روادید، فرصتی طلایی در کشورمان است که می‌تواند قبل از آغاز این رقابت‌ها، میزبان کمپ تمرینی تیم‌های برتر جهان باشد.

به گزارش روابط عمومی موسسه ورزش و تفریحات سالم و به نقل از خبرگزاری فارس، جزیره زیبای کیش با توجه به دارا بودن زیرساخت‌ها و سرمایه‌گذاری‌های متعدد در بخش گردشگری و همچنین نزدیکی به کشور قطر میزبان جام جهانی ۲۰۲۲ ،به‌دنبال توسعه و تکمیل امکانات کمپ‌های ورزشی خود برای برگزاری اردوهای تدارکاتی و انجام مسابقات بین‌المللی و همچنین سهم‌خواهی در این رویداد بزرگ بین‌المللی است
میزبانی موفق کیش در اردوی تدارکاتی  مسابقات مقدماتی جام جهانی و همچنین تفاهم نامه مثبت فدراسیون فوتبال و وزارت ورزش و منطقه آزاد کیش برای توسعه و تکمیل امکانات کمپ تیم های ملی، برگزاری اردوهای تدارکاتی و انجام مسابقات بین المللی در کیش را میتوان جرقه ای مهم برای جدی‌تر شدن مشارکت این منطقه در برگزاری و پشتیبانی از جام جهانی قطر دانست 

 انجام اقداماتی مثبت در راستای آماده‌سازی زیرساخت‌های ورزشی ، از جمله آماده‌سازی زمین‌ها و مجموعه‌های ورزشی عامل مهمی برای جذب کشورهایی است که جواز حضور در رقابت‌های جام جهانی قطر را کسب خواهند کرد مطمئنأ یکی از گزینه‌های آماده‌سازی تیم‌ها، آماده‌سازی بدنی ورزشکاران با قرار گرفتن در محلی است که دارای تشابه آب و هوایی با قطر باشد و در این بین ایران و جزیره کیش به‌دلیل ویژگی‌های خاص خود می‌توانند یکی از گزینه‌های جذاب، ارزان و در دسترس تیم‌ها باشند.

دکتر جعفر آهنگران مدیرعامل منطقه آزاد کیش هم فرصت برگزاری جام جهانی قطر را فرصتی طلایی برای جزیره کیش دانسته و می‌گوید: جام جهانی فوتبال ۲۰۲۲ بیست و دومین دوره جام جهانی فوتبال است  و ما می‌توانیم از صنعت فوتبال برای ارتقاء صنعت گردشگری خود استفاده کامل داشته باشیم، چرا که جام جهانی در مسافت نزدیک به جزیره کیش  برگزار می‌شود.
وی در ادامه افزود : قطر یک کشور کوچک است و همیشه جام جهانی در کشور‌های بزرگ انجام می‌شود و گنجایش ظرفیت تعداد بالایی را ندارد، از طرفی جزیره کیش به کشور قطر نزدیک است و برگزاری این مراسم می‌تواند فرصت خوبی برای ما باشد.
مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش همچنین با اشاره به تشکیل ستاد جام جهانی در این منطقه آزاد تجاری گفت : با فدراسیون فوتبال هماهنگی های مختلف انجام و ستاد جام جهانی در منطقه آزاد کیش تشکیل شده و بسترهای لازم در منطقه آزاد کیش آماده است و در شرایطی موفق خواهیم شد که بتوانیم از وزارت امورخارجه، ورزش و گردشگری کمک بگیریم.
آهنگران در ادامه با اشاره به فعالیت ۶۰ هتل چهارو پنج ستاره با سه هزار و ۳۰۰ اتاق و حدود ۱۲ هزار تخت در جزیره کیش اضافه کرد: تفریحات دریایی، بیمارستان فوق تخصصی و وجود سرمایه گذاران بخش خصوصی از مزیت‌های منطقه آزاد کیش برای خدمت رسانی به گردشگران در این رویداد است.
مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش  همچنین یادآور شد: عدم نیاز به روادید و گرفتن ویزا در جزیره کیش و فاصله ۴۰ دقیقه ای مسافرت هوایی و ۶ ساعته مسافرت دریایی از این جزیره به قطر از دیگر مزیت هایی است می توان با تکیه بر آن از این رویداد بین المللی به نفع کشور استفاده کرد.
آهنگران همچنین با اشاره به بهره‌برداری از بیمارستانی با عنوان توریسم سلامت در جزیره کیش گفت: همچنین بیمارستانی با عنوان توریسم سلامت در جزیره کیش در آستانه بهره برداری است و در مدت باقی مانده نیز مراکز درمانی و بهداشتی دیگری در جزیره کیش اضافه خواهد شد.
مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش با اشاره به برگزاری اردوی موفق تیم ملی فوتبال در جزیره کیش قبل از دور برگشت مرحله مقدماتی جام جهانی افزود: بیشتر هزینه‌های این اردو از سوی بخش خصوصی و سرمایه گذاران پرداخته شد و منطقه آزاد کیش آماده تبلیغات در خصوص جذب سرمایه گذار و سرمایه گذاری برای مشارکت در برگزاری جام جهانی ۲۰۲۲ قطر است و با یک دیپلماسی فعال و هماهنگی با دولت قطر و دست اندرکاران برگزاری جام جهانی در قطر امیدواریم بتوانیم در این رویداد جهانی سهم داشته باشیم.
لازم به ذکر است که جام جهانی فوتبال ۲۰۲۲ بیست و دومین دوره جام جهانی فوتبال است که از ۲۱ نوامبر تا ۱۸ دسامبر ۲۰۲۲ (۳۰ آبان تا ۲۷ آذر ۱۴۰۱) در کشور قطر برگزار خواهد شد.
هرچند که یادمان باشد که جام جهانی ۲۰۲۲ قطر می‌تواند عامل مهمی در تقویت توسعه و رونق گردشگری ورزشی جزیره زیبای کیش داشته باشد چراکه با توجه به جنب و جوش منطقه آزاد کیش برای کسب آمادگی‌های لازم جهت مشارکت در جام جهانی ۲۰۲۲ قطر حتی اگر هیچ سهمی از این رویداد مهم نداشته باشیم اگر بدبینانه هم به آن نگاه کنیم باز هم ضرری نکرده‌ایم و جزیره کیش را تا سطحی بالایی از استانداردهای جهانی برای برگزاری دیگر اردوهای تدارکاتی در منطقه ارتقا  داده‌ایم.

درباره موسسه ورزش

موسسه ورزش و تفریحات سالم منطقه آزاد کیش با هدف تاسیس، توسعه و تجهیز و نگهداری اماکن ورزشی به منظور استفاده کیشوندان و مسافران و همچنین فراهم نمودن امکانات ورزشی جهت اردوهای تیم های خارجی، ملی و باشگاهی تاسیس گردیده است.

تماس با ما

جزیره کیش ، میدان المپیک ، مجموعه ورزشی المپیک کیش ، ساختمان اداری

44424526 076
44422511 076