ایجاد پایگاه برای فوتبال در مناطق آزاد

دوشنبه 10 آبان 1400

عزیزی خادم : 
می توان پایگاه خوبی برای فوتبال درجزیره کیش ایجاد کرد. 

رئیس فدراسیون فوتبال معتقد است ایجاد پایگاه برای فوتبال در مناطق آزاد به رشد و توسعه فوتبال کمک بسزایی خواهد کرد.

به گزارش روابط عمومی مرکز ورزش و تفریحات سالم کیش و به نقل از فدراسیون فوتبال ، دکتر سعید محمد، دبیر شورای عالی مناطق آزاد و ویژه کل کشور در نشست عقد تفاهم نامه فدراسیون فوتبال با این سازمان گفت:
پیشنهاد می کنم جلسه ای را با فدراسیون فوتبال قطر برگزار و ظرفیتهایمان را معرفی کنیم و همکاری برای استفاده از ظرفیتهای همدیگر را داشته باشیم. بدون شک با ظرفیت کشور قطر، ظرفیت و پذیرش مسافران را در جام جهانی نخواهند داشت و ما برنامه ریزی کاملی داریم تا با استفاده حداکثری از ظرفیتهای موجود در قشم و کیش باعث شویم تا توریست ها رضایت مندانه منطقه را ترک کنند.
عزیزی خادم رئیس فدراسیون فوتبال  گفت ، این فدراسیون خود را مکلف و موظف می داند تا برای آماده سازی تیم ملی فوتبال ایران از هیچ تلاشی دریغ نکند. بدون شک یکی از نقاط قوت برای جام جهانی بحث مناطق ازاد است بخصوص جزایر قشم و کیش. چرا که با نزدیکی به محل برگزاری بازیها کمک بسزایی به ما می کنند. همانطور که می دانید همیشه برای مسابقات مقدماتی و نهایی جام جهانی در حوزه خلیج همیشگی فارس، با تیم های عربی در این حوزه رو به رو هستیم. بر همین اساس قطعا به یک پایگاهی نیاز داریم تا فوتبال ملی کشور را در مسیر توسعه قرار دهیم. با پیگیری ها و برنامه هایی که در این زمینه صورت گرفته، خوشبختانه وزارت ورزش وجوانان به صورت قوی تر و بزرگتر پیگیر این موضوع خواهد بود.
رییس فدراسیون فوتبال در ادامه بیان کرد: به دلیل برگزاری رقابتهای جام جهانی در قطر، مبحث و مسئله مهم همگروهی و هم رقابتی با تیم های حوزه همیشه خلیج فارس برای ما اهمیت دارد بر همین اساس باید با برنامه پیش رویم. پس از مطرح کردن موضوع با دکتر محمد، خوشبختانه با استقبال و حمایتی که از سوی ایشان صورت گرفت، ما مصمم شدیم تا در این راستا محکم تر از گذشته گام برداریم. با نگاه توسعه محوری که در مناطق ازاد وجود دارد، بدون شک شاهد آینده ای درخشان در این بخش خواهیم بود. و معتقدم فدراسیون فوتبال از این فضا که در نهایت متعلق به مردم، نظام و کشور است، استفاده خواهد کرد تا شاهد موفقیت بیش از پیش در این عرصه بود.
عزیزی خادم افزود: دنبال ایجاد پایگاه فوتبالی در منطقه بودیم. زمانی که از کیش بازدید کردیم و امکانات این جزیزه را دیدیم، متوجه شدیم که می توان پایگاه خوبی برای فوتبال در این منطقه ایجاد کرد. همچنین با بررسی هایی که انجام داده ام متوجه شدم قشم نیز از شرایط و وضعیت مناسبی بهره می برد و باید با برنامه ریزی مبسوط در این زمینه گام برداشت. 
عزیزی خادم در پایان گفت: برای شکوفایی منطقه و شناساندن جزایر کیش و قشم توسط فوتبال ایران که رنکینگ آسیا و گروه خود است، می توان پیام بزرگی را منتشر کرد. با برنامه ریزی، برگزاری اردوها و حتی حضور فعال باشگاهها می توانیم به شکوفایی و تسریع در توسعه منطقه کمک کنیم و حتی سرمایه گذاران بیایند و در این زمینه به ما کمک کنند.

درباره موسسه ورزش

موسسه ورزش و تفریحات سالم منطقه آزاد کیش با هدف تاسیس، توسعه و تجهیز و نگهداری اماکن ورزشی به منظور استفاده کیشوندان و مسافران و همچنین فراهم نمودن امکانات ورزشی جهت اردوهای تیم های خارجی، ملی و باشگاهی تاسیس گردیده است.

تماس با ما

جزیره کیش ، میدان المپیک ، مجموعه ورزشی المپیک کیش ، ساختمان اداری

44424526 076
44422511 076