(یکشنبه 9 خرداد 1400)

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش معتقد است با تلاش فدراسیون فوتبال صعود به جام جهانی 2022 نیز رقم خواهد خورد.

به گزارش روابط عمومی موسسه ورزش و تفریحات سالم کیش، مراسم امضای تفاهم‌نامه مشترک سازمان منطقه آزاد کیش و فدراسیون فوتبال ایران با حضور محمدمهدی فروردین، احسان قاضی زاده هاشمی ، نمایندگان مجلس شورای اسلامی، جعفر آهنگران، رییس هیات مدیره و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش و شهاب‌الدین عزیزی خادم، رییس فدراسیون فوتبال، عزیزاله فرضی پور مدیرعامل موسسه ورزش و تفریحات سالم کیش،اعضا هیات امنا موسسه ورزش و تفریحات سالم و خبرنگاران در سالن رازی مرکز همایش‌های بین‌المللی جزیره کیش برگزار شد.
در ابتدای این مراسم مهدی فروردین، رییس فراکسیون ورزش مجلس گفت: همه کاملا واقف هستید ورزش امروز یک ظرفیت در کشور است و فوتبال پدیده‌ خاص‌تری نسبت به ورزش‌های دیگر است. خدا را شکر امروز تیم ملی بدون دغدغه در کیش اردو زده و برای تیم ملی فوتبال کشورمان آرزوی موفقیت می‌کنم. در حال حاضر تیم‌ملی در این جزیره زیبا به سر می‌برد و در آرامش برای دیدار با رقبای خود آماده می‌شود.
وی در ادامه افزود: از مسوولان جزیره کیش به عنوان نماینده‌ای از مجلس تشکر می‌کنم که بستر مناسب برای تیم ملی فراهم شد. اصحاب رسانه هم به عنوان یار دوازدهم کنار ما بودند. به ناحق میزبانی از ما گرفته شد و به بحرین داده شد اما در چنین فضای ناعادلانه‌ای همچنان ملی‌پوشان می‌توانند موفق شوند. این تفاهم‌نامه بسیار مفید خواهد بود. این یک تفاهم‌نامه برد - برد است.

جعفر آهنگران مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش در حاشیه این  مراسم گفت: در 8 - 7 سال گذشته 43 هزار متر مربع فضای ورزشی در جزیره را ارتقا دادیم. سرانه ورزشی در جزیره کیش 11 متر برای هر نفر است که 11 برابر کل کشور و 4 برابر میزان جهانی است‌. 23 مسابقه بین‌المللی و 48 مسابقه ملی را میزبانی کردیم و اگر کرونا نبود افزایش پیدا می‌کرد. همچنین میزبان تفریحات و ورزش‌های آبی نیز هستیم که 95 درصد فعالیت‌های غواصی کشور نیز در جزیره کیش برگزار می‌شود و سالیانه 1.5 میلیون نفر در جزیره کیش فعالیت غواصی یا در این زمینه آموزش می‌بینند.
مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش افزود: 8 آذر 1376 هیچ وقت فراموش شدنی نیست که بعد از صعود تیم ملی فوتبال ایران به جام جهانی شور و هیجان بالایی در کشور رقم خورد و اطمینان داریم با تلاش فدراسیون فوتبال صعود به جام جهانی 2022 نیز رقم خواهد خورد. می‌خواهیم در این راه همراه فدراسیون فوتبال باشیم و از امروز روابط‌مان را توسعه خواهیم داد و دربست در اختیار فدراسیون فوتبال هستیم که مشارکت خوبی داشته باشیم.

شهاب‌الدین عزیزی خادم، رئیس فدراسیون فوتبال نیز در صحبت‌های خود در این مراسم گفت: از سازمان منطقه آزاد کیش تشکر می‌کنیم که در این شرایط سخت و حساس از تیم ملی حمایت مشتاقانه‌ای داشتند و در این راه با برنامه‌ریزی و حمایت در کنار فدراسیون فوتبال بودند.
وی ادامه داد: راهبرد و هدف ما در فدراسیون فوتبال توسعه است و با مشکلاتی که فدراسیون فوتبال داشت، سعی داریم این راهبرد توسعه را دنبال کنیم. یکی از موارد توسعه و برنامه ما کمپ تیم‌های ملی است. به طور مرتب باید با تیم‌های منطقه بازی دوستانه یا رسمی داشته باشیم و داشتن اردو و کمپ در جزیره کیش یکی از اهداف ماست. امیدوارم با این تفاهم نامه به قراردادی واقعی برسیم تا تیم‌های ملی آقایان و بانوان در کیش اردوهای خود را برپا کنند.
احسان قاضی‌زاده هاشمی، نماینده مجلس شورای اسلامی هم خاطرنشان کرد وظیفه حداکثری ما کمک به ورزش و پشتیبانی از آن است. ورزش را به عنوان علاقه کل مردم می‌پنداریم. کاری که منطقه آزاد کیش انجام داده هم قابل توجه است و جای تقدیر دارد

درباره موسسه ورزش

موسسه ورزش و تفریحات سالم منطقه آزاد کیش با هدف تاسیس، توسعه و تجهیز و نگهداری اماکن ورزشی به منظور استفاده کیشوندان و مسافران و همچنین فراهم نمودن امکانات ورزشی جهت اردوهای تیم های خارجی، ملی و باشگاهی تاسیس گردیده است.

تماس با ما

جزیره کیش ، میدان المپیک ، مجموعه ورزشی المپیک کیش ، ساختمان اداری

44424526 076
44422511 076