از امکانات و ملزوماتی که در مناطق آزاد داریم باید حداکثر استفاده را ببریم

چهارشنبه 24 آذر 1400

اعلام جزئیات تفاهم نامه همکاری شورای عالی مناطق آزاد با وزارت ورزش

سعید محمد : از امکانات و ملزوماتی که در مناطق آزاد داریم باید حداکثر استفاده را ببریم تا بتوانیم از اعتلای ورزش حمایت کنیم.

به گزارش روابط عمومی مرکز ورزش و تفریحات سالم کیش ، و به نقل از خبرگزاری فارس، سعید محمد دبیر شورای عالی مناطق آزاد کشور پس از امضای تفاهم نامه همکاری مشترک بین وزارت ورزش و جوانان و شورای عالی مناطق آزاد، تجاری، صنعتی و ویژه اقتصادی بیان داشت،
با توجه به ظرفیت بالای مناطق آزاد در استانهای مرزی و ارتباطی که با سایر کشورهای همسایه دارند قصد داریم در یکی از بخش های دیلپماسی اقتصادی مان، دیپلماسی ورزش را قرار دهیم. معتقدم که خیر مناطق آزاد باید به همه بخش‌ها برسد. بر این اساس از ورود وزارت ورزش و جوانان در بخش های مختلف در مناطق آزاد استقبال می کنیم. چرا که پلی برای ارتباط بیشتر با ورزش و جامعه جوانان است. از امکانات و ملزوماتی که در مناطق آزاد داریم باید حداکثر استفاده را ببریم تا بتوانیم از اعتلای ورزش حمایت کنیم.
محمد در خصوص جام جهانی 2022 قطر گفت: در ارتباط با موضوع خاص جام جهانی 2022 قطر همانطور که شهاب عزیزی خادم، رییس فدراسیون گفت واقعا جا داشت که از چهار سال پیش این موضوعات پیگیری می شد، اما امروز با یک تاخیر طولانی و در یک زمان فشرده و بالاجبار باید این مسائل را پیگیری کنیم، چرا که یک رویداد بسیار بزرگ در کنار ما اتفاق می افتد. برگزاری مسابقات جام جهانی نه فقط یک رویداد ورزشی، بلکه یک اتفاق بزرگ اقتصادی است و کشور ما باید حداکثر بهره را از این رویداد بزرگ ببرد. سعی می کنیم با ارتباط نزدیک و همکاری مشترکی که با فدراسیون فوتبال و وزارت ورزش و جوانان داریم جبران مافات کنیم و این زمان سوزی که اتفاق افتاده را جبران کنیم و هماهنگی ها  را روز به روز بیشتر کنیم.
وی عنوان کرد: براساس تفاهم نامه ای که امروز امضا می شود، امکاناتی که در جزایر قشم و کیش داریم را در اختیار فدراسیون فوتبال قرار می دهیم. همچنین در یک همکاری مشترک احداث زمین های جدیدی را برای تیم ملی مد نظر داریم. فضاهای مورد نیاز هتل و سایر موضوعات، امکانات تردد، حمایت های حمل و نقل هوایی، امکانات گردشگری برای دوره اقامت در جزایر را مهیا می کنیم. در خصوص سایر افراد و هواداران تیم های مختلفی که علاقمند هستند در جام جهانی حضور پیدا کنند فضایی را ایجاد خواهیم کرد و مطمئنا هزینه اسکان و اقامت بسیار کمتر از کشور میزبان (قطر) خواهد بود و آنها را در اختیار گردشگران قرار می دهیم.
و امیدواریم تیم ملی کشورمان 
صعودش کامل شود و در جام جهانی هم خوش بدرخشد و دل میلیون ها ایرانی را شاد کند.

درباره موسسه ورزش

موسسه ورزش و تفریحات سالم منطقه آزاد کیش با هدف تاسیس، توسعه و تجهیز و نگهداری اماکن ورزشی به منظور استفاده کیشوندان و مسافران و همچنین فراهم نمودن امکانات ورزشی جهت اردوهای تیم های خارجی، ملی و باشگاهی تاسیس گردیده است.

تماس با ما

جزیره کیش ، میدان المپیک ، مجموعه ورزشی المپیک کیش ، ساختمان اداری

44424526 076
44422511 076