آغاز بکار فستیوال ورزشهای الکترونیک در کیش

شنبه 10 مهر 1400

فستیوال ورزش های الکترونیک با حضور مسئولان ارشد، جمعی از معاونان و مدیران سازمان  منطقه آزاد کیش افتتاح شد.

به گزارش روابط عمومی موسسه ورزش و تفریحات سالم کیش، فستیوال بازیهای الکترونیک صبح امروز با حضور دکتر جعفرآهنگران رییس هیات مدیره و مدیر عامل سازمان، عزیزاله فرضی پور مدیر عامل موسسه ورزش و تفریحات سالم و جمعی از معاونان و مدیران سازمان منطقه آزاد کیش در سالن چند منظوره المپیک آغاز به کار کرد.

 دکتر جعفر آهنگران مدیر عامل سازمان، با حضور در جمع شرکت کنندگان و دست اندر کاران این برنامه اظهار داشت: این حوزه یکی از عرصه های مورد تاکید و توجه مقام معظم رهبری بوده و در جلسات مختلف به عنوان وظیفه ملی و شرعی یکایک ما به آن اشاره داشته اند.

 وی در ادامه عنوان کرد: توجه به صنعت بازیهای دیجیتال موجب تحقق آرمان های بلند کشور است و می تواند آینده ایران بزرگ در جهان را تضمین کند.
آهنگران با بیان اینکه کیش می تواند مهد اتفاقات بی همتا باشد خطاب به شرکت کنندگان افزود: ایران با داشتن جوانان پویا و آینده ساز و حضور پر قدرت شما در صحنه های مختلف علمی سربلند خواهد شد، سیاست گذاری مسئولان سازمان منطقه آزاد کیش نیز به گونه ای است که خود را موظف بر حمایت از همه عرصه های منحصر به فرد اینچنینی می داند.

وی در ادامه به ایجاد فرهنگسرای صنایع نرم و خلاق با همکاری جهاد دانشگاهی در کیش اشاره کرد و عنوان داشت: انتظار می رود جوانان خبره و نخبه فعال در حوزه بازیهای دیجیتال در جزیره حضور پیدا کرده و مستقر شوند و موسسه علوم و فنون نیز با بنیاد بازیهای رایانه ای تفاهمنامه ای منعقد کند تا استقرار فعالان این حوزه در کیش تسهیل شود.

همچنین عزیزاله فرضی پور مدیرعامل موسسه ورزش و تفریحات سالم ضمن ابراز خرسندی از حضور جوانان پرشور و نخبه عرصه بازی های الکترونیک در کیش بیان داشت: امید است این رویداد که به همت موسسه علوم و فنون و همکاری دانشگاه های معتبر جزیره کیش برگزار شده در آینده نیز تداوم داشته باشد.
وی تفریحات دریایی را وجه تمایز کیش با دیگر مناطق گردشگر پذیر کشور برشمرد و اظهار داشت: اتفاقات مثبتی در حوزه تفریحات دریایی نیز با برگزاری رویداد های نوآورانه از سوی مرکز نوآوری، به همت سازمان منطقه آزاد کیش رخ داد که مورد استقبال علاقمندان قرار گرفت.
فرضی پور در پایان از نگاه ویژه و مشارکت مسئولان ارشد سازمان منطقه آزاد کیش در بحث ورزش جزیره تقدیر کرد.

مسعود توفیقی مدیرعامل موسسه علوم و فنون کیش نیز در آئین افتتاح فستیوال ورزش های الکترونیکی هدف از برپایی این فستیوال را گسترش و تعمیم فعالیت پیشران های فناوری کشور در حوزه ورزش های الکترونیکی، گیمینگ، ایجاد اشتغال و توسعه کسب و کارهای مبتنی بر استارت اپ و حوزه دیجیتال عنوان کرد.

درباره موسسه ورزش

موسسه ورزش و تفریحات سالم منطقه آزاد کیش با هدف تاسیس، توسعه و تجهیز و نگهداری اماکن ورزشی به منظور استفاده کیشوندان و مسافران و همچنین فراهم نمودن امکانات ورزشی جهت اردوهای تیم های خارجی، ملی و باشگاهی تاسیس گردیده است.

تماس با ما

جزیره کیش ، میدان المپیک ، مجموعه ورزشی المپیک کیش ، ساختمان اداری

44424526 076
44422511 076